Živé rekreační středisko uprostřed borových lesů a olivových hájů. Městečko s bohatou historií, rozprostírající se v půlkruhu malého přístavu, díky jemuž získalo velkou popularitu. Pozadí dokresluje hradba pohoří Biokovo v němž leží město. Průzračná voda umožňuje výborné koupání a centrum města nabízí kulturní zážitky. Makarská je vyhledávaným místem milovníků rušného večerního života.

Brela

Brela je jedno z nejznámějších letovisek nejen Dalmácie, ale celého Chorvatska. Během posledních let se Brela stala díky atraktivnímu přírodnímu prostředí a čistým upraveným plážím, jedním z nejvyhledávanějších a nejprestižnějších míst na Jadranu. Celková délka malebné oblasti Brely se táhne kolem 6 km a po celé délce pobřeží kopíruje borová promenáda s řadou útulných kavárniček a přírodních zákoutí. Promenáda, která dále vede přes Bašku Vodu, Baško polje až do Promajny je ideální též pro cyklisty. Středozemní podnebí, marina, ekologické prostředí, kvalitní stylové restaurace a dobrá úroveň ubytování a služeb, to vše vám jistě velkou měrou přispěje k prožití příjemné, bezstarostné dovolené.

Brela Jakiruša je okrajovou a nejklidnější částí Brely s poměrně řídkou zástavbou ve svazích plné zeleně. Tato část je vzdálena od nové centrální Brely asi 4 km. Citlivou péči o okolí nejlépe potvrzují četná turistická ocenění. Brela je místem pro opravdovou relaxaci a klid, též ideální k romantickým večerním procházkám po pobřežní promenádě, ale především poskytuje báječné koupání. Pláže se linou podél celého letoviska k nové Brele. Jsou pokryty bílými drobnými oblázky s občasným pískem. Místy jsou v moři roztroušena malebná skaliska, která podtrhují jedinečnost tohoto místa.