lodni_vylety

Nejoblíbenější turistická atrakce s alkoholickými i nealkoholickými nápoji, obědem (grilovaná ryba nebo maso na grilu), zábavou na lodi a prohlídkou dalmatských městeček, vždy s možností koupání a nákupu suvenýrů.

Pořádají se půldenní a celodenní výlety na ostrov Brač a Hvar v cenách od 130 do 200 Kn dle zvoleného místa.

V ceně je aperitiv, oběd, zákusek, káva, osvěžující nápoje a červené víno.

 

Lodní trasy:

 

Omiš - Supetar - Postira - Omiš

Postira je staré malebné rybářské městečko se staletou tradicí konzervování sardinek. V místním kostele jsou varhany české výroby.

 

Omiš - Pučišče - Postira - Omiš

Pučišče kamenické -městečko,s nejstarší kamenickou školou v Chorvatsku,kterou před více jak sto lety zakládali Češi. Škola získala vysokou prestiž i v zahraničí.Budoucí kameníci se tu učí opracovávat vápenec podle starých metod a vytvářejí tak obdivuhodná díla-Jejich práce se podepisují na celém městečku.

 

Omiš - Supetar - Sutivan - Omiš

Supetar je hlavní a přístavní město na Brači a centrem turistického dění. Je zde řada obchůdků, kaváren, restaurací, půjčoven motocyklů, letní kino a možností koupání. Zde končí a odtud vyjíždí trajekty do Splitu, které spojují ostrov s pobřežím.

 

Omiš - Supetar - Zlatni Rat (Bol) - Omiš

Zlatý Bol-Zlatni rat je nejnavštěvovanějším a nejvyhledávanějším místem na Brači. Je to vlastně písčito-oblázkový jazyk vybíhající prudce do moře a každoročně měnící tvar podle směru mořských proudů a typu a síly větrů. Jedna strana výběžku je závětrná a druhá návětrná. V letních měsících má Bol mimořádné povětrnostní podmínky pro windsurfing. Pro nadšence jsou  zde různé typy kurzů winsurfingu a možnosti zapůjčení vybavení. Na Bolu je též zakořenělá tenisová tradice. Počátky budování tenisových kurtů jsou již ve 30 letech 20.století. V současné době je na Bolu téměř 30 tenisových hřišť. Z městěčka Bol na pláž Bol vede krásná borová promenáda, která je dlouhá asi 3 km. Zde také řada stánkových prodejců nabízí svoje domácí umělecké výrobky. Koupíte tu také zmrzlinu a osvěžující nápoje. Kdekoli se dá  z promenády sejít a vykoupat se.

 

Omiš - Jelsa (Hvar) - Zlatni Rat (Bol) - Omiš

 

Předchozí  Stránka album 1/4  Další